Διαδικτυακό σεμινάριο με θέμα «Εταιρική Κοινωνική Ευθύνη και Βιώσιμη Ανάπτυξη»

ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ
_ΕΚΕ_ΣΒΑ_εικαστικό_ΠανΚρήτης
Ημερομηνία: 14/4/2022 14:00 - 15:30

Διαδικτυακό σεμινάριο με θέμα «Εταιρική Κοινωνική Ευθύνη και Βιώσιμη Ανάπτυξη» διοργανώνει το CSR HELLAS σε συνεργασία με τη Δομή Διασύνδεσης & Σταδιοδρομία του Πανεπιστημίου Κρήτης. Το σεμινάριο απευθύνεται σε  προπτυχιακούς και μεταπτυχιακούς φοιτητές/τριες του Πανεπιστημίου Κρήτης στα πλαίσια του Φοιτητικού Διαγωνισμού «Νίκος Αναλυτής» που υλοποιείται φέτος για 7η συνεχή χρονιά.

To Σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 14 Απριλίου και ώρα 14:00-15:30 μέσω της πλατφόρμας Zoom

Οι συμμετέχοντες/ουσες θα λάβουν βεβαίωση παρακολούθησης

Αναλυτικότερα, το σεμινάριο θα επικεντρωθεί στις παρακάτω θεματικές:

1.      Στόχοι Βιώσιμης Ανάπτυξης (ΣΒΑ) συνολικά

• Γενικό πλαίσιο
  • Πορεία μέχρι σήμερα
  • Η πρόοδος της Ελλάδας σε σχέση με την ευρωπαϊκή πραγματικότητα

2.      Φοιτητικός Διαγωνισμός «Νίκος Αναλυτής»

• Θεματολογία
  • Διαδικασία

3.      Σημασία του ΣΒΑ στον οποίο εστιάζει ο τρέχων κύκλος του διαγωνισμού (ΣΒΑ #13: Δράση για το Κλίμα)

4.      Συμβολή της ποιοτικής εκπαίδευσης (ΣΒΑ #4) στην επίτευξη των στόχων

5.      Αξία της συνεργασίας (ΣΒΑ #17) για την επίτευξή τους

6.      Παρουσίαση Παραδειγμάτων & Καλών Πρακτικών από την Επιχειρηματική Κοινότητα

Ακολουθήστε τον σύνδεσμο ΕΔΩ για να κάνετε προ-εγγραφή στο διαδικτυακό Σεμινάριο. Το link για να παρακολουθήσετε το σεμινάριο θα σας σταλεί στο e-mail που θα δηλώσετε στη φόρμα προεγγραφής.

Δηλώστε συμμετοχή στον Φοιτητικό Διαγωνισμό (μέχρι τις 20 Απριλίου 2022) ΕΔΩ.

Τηλέφωνο
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Organizer
Δομή Διασύνδεσης και Σταδιοδρομίας Πανεπιστημίου Κρήτης