𝐁𝐮𝐢𝐥𝐝 & 𝐋𝐚𝐮𝐧𝐜𝐡 𝐘𝐨𝐮𝐫 𝐒𝐭𝐚𝐫𝐭𝐮𝐩

ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ
pitching_event
  7/6/2023 17:30 - 21:00

Έπειτα από την επιτυχημένη ολοκλήρωση του προγράμματος ❞𝐁𝐮𝐢𝐥𝐝 & 𝐋𝐚𝐮𝐧𝐜𝐡 𝐘𝐨𝐮𝐫 𝐒𝐭𝐚𝐫𝐭𝐮𝐩❞ 𝐆𝐚𝐦𝐞, το οποίο υλοποιήθηκε το εαρινό εξάμηνο του τρέχοντος έτους με συμμετοχή προπτυχιακών και μεταπτυχιακών φοιτητών του Πανεπιστημίου Κρήτης, σας καλούμε στις παρουσιάσεις των καινοτόμων επιχειρηματικών ιδεών για start-ups που προέκυψαν!

Το πρόγραμμα ❞𝐁𝐮𝐢𝐥𝐝 & 𝐋𝐚𝐮𝐧𝐜𝐡 𝐘𝐨𝐮𝐫 𝐒𝐭𝐚𝐫𝐭𝐮𝐩❞ παρείχε θεματικά εργαστήρια για επιχειρηματική ανάπτυξη και καθοδήγηση τα οποία παρακολούθησαν φοιτητές του Πανεπιστημίου Κρήτης, οι οποίoι δημιούργησαν διεπιστημονικές ομάδες και εργάστηκαν σε καινοτόμες ιδέες για startups.

Οι ιδέες που αναπτύχθηκαν στο πλαίσιο του προγράμματος θα παρουσιαστούν στην εκδήλωση αυτή, η οποία είναι ανοικτή για το κοινό!

Στο event θα συμμετέχουν οι παρακάτω ιδρυτές νεοφυών επιχειρήσεων, για να μεταφέρουν την εμπειρία τους στις συμμετέχουσες ομάδες:

Βαγγέλης Γράσσος / Co-founder, Oxygen Pelatologio

Αλεξάνδρα Καραπιδάκη / Co-founder, Bizrupt

Μιχάλης Τζαγκαράκης / Μarketing Manager, Χαλκιαδάκης SM

𝟭𝟳.𝟯𝟬 - 𝟭𝟴.𝟬𝟬 Καλωσόρισμα - χαιρετισμοί

Γεώργιος Κοσιώρης, Καθηγητής,  Αντιπρύτανης Ακαδημαϊκών Υποθέσεων, Δια Βίου Μάθησης, Διεθνών Σχέσεων και Εξωστρέφειας Πανεπιστημίου Κρήτης

Ανδρέας Παναγόπουλος, Αναπληρωτής Καθηγητής, Τμήμα Οικονομικών Επιστημών, Επιστημονικός Υπεύθυνος προγράμματος

𝟭𝟴.𝟬𝟬 - 𝟭𝟴.𝟭𝟬 Έναρξη παρουσιάσεων

Αν. Καθηγητής  Κων/νος Μανασάκης, Δρ. Κων/νος Βασσάκης

𝟭𝟴.𝟭𝟬 - 𝟭𝟵.𝟰𝟬 Παρουσιάσεις ομάδων

18.10 - 18.20 Cardiac friend

18.20 - 18.30 Breafe