Δωρεάν Σχολή κριτών στο Ηράκλειο 1-3 Απριλίου | Ενόψει των Παγκοσμίων Πρωταθλημάτων Beach Handball

Φέτος το Ιούνιο από 12-26/6 θα πραγματοποιηθούν :

• το Παγκόσμιο πρωτάθλημα Beach Handball στην παραλία του Καρτερού, καθώς και την επόμενη χρονιά (καλοκαίρι 2023)
  • οι Μεσογειακοί Παράκτιοι αγώνες που έχει αναλάβει ο δήμος Ηρακλείου.

Για την εξυπηρέτηση των δύο αυτών σπουδαίων αθλητικών διοργανώσεων θα χρειαστεί προσωπικό π.χ. Κριτές, Σημειωτές, Χρονομέτρες, Άτομα που σημειώνουν Στατιστικά κ.α.

Η Επιτροπή Beach Handball της  Ομοσπονδίας Χειροσφαιρίσεως Ελλάδος (ΟΧΕ) διοργανώνει για τον λόγο αυτό Σχολή υποψηφίων Κριτών στο Ηράκλειο Κρήτης, την περίοδο  1-3 Απριλίου 2022.

Οι θέσεις του ως άνω προσωπικού θα είναι αμειβόμενες και η εκπαίδευση είναι δωρεάν.

Στη σχολή θα διδάξει ο λέκτορας και delegate Beach Handball της Διεθνούς Ομοσπονδίας Χάντμπολ Γιάννης Μεϊμαρίδης.

Τα μαθήματα θα διεξαχθούν στο χώρο του Παγκρητίου Σταδίου, ώρες 18:00-21:00 και εναλλακτικά 19:00-22:00.

Οι υποψήφιοι/ες θα συμπληρώσουν τη δήλωση συμμετοχής τους στη Σχολή κατά την πρώτη ημέρα της παρουσίας τους σε αυτήν.

Στους επιτυχόντες/ούσες της Σχολής θα απονεμηθεί Δίπλωμα Κριτή του Beach Handball και θα μπορούν να ενεργοποιηθούν άμεσα στις διοργανώσεις της ΟΧΕ.

Περαιτέρω πληροφορίες στα τηλέφωνα: 6944685856 (Παύλος Ποτουρίδης) και 6974884607 (Γιάννης Μεϊμαρίδης).