ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΓΙΑ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ ΔΥΟ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΣΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ERASMUS+ ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟ ΕΤΟΣ 2022-2023

Tο Πανεπιστήμιο Κρήτης προκηρύσσει δύο θέσεις κινητικότητας φοιτητή/φοιτήτριας για πρακτική άσκηση στο εξωτερικό και συγκεκριμένα στο Gordon College of Education, Haifa στο Ισραήλ, για το ακαδημαϊκό έτος 2022-2023. Το Πανεπιστήμιο Κρήτης έχοντας συνάψει συμφωνία με το Πανεπιστήμιο αυτό προσκαλεί τους φοιτητές του Ιδρύματος (μεταπτυχιακούς και υποψήφιους διδάκτορες) να συμμετέχουν στην κινητικότητα προς το συνεργαζόμενο Ίδρυμα του Ισραήλ, με σκοπό την πρακτική άσκηση. Η περίοδος μετακίνησης στο εξωτερικό θα έχει διάρκεια τρεις (3) μήνες (90 ημέρες παραμονής) και θα πρέπει να έχει πραγματοποιηθεί μέχρι και τις 31-07-2023. Προβλέπονται δύο (2) θέσεις εξερχόμενων φοιτητών με επιχορήγηση.

Για περισσότερες πληροφορίες: