Πρόγραμμα Υποτροφιών Ομίλου ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΑ για Μεταπτυχιακές Σπουδές

Ο Όμιλος ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΑ, στο πλαίσιο της Εταιρικής Ευθύνης, ανακοινώνει για 10η συνεχή χρονιά το Πρόγραμμα Υποτροφιών “Proud of Youth” για Μεταπτυχιακές Σπουδές σε πανεπιστήμια της Ελλάδας ή πανεπιστήμια του εξωτερικού.

1. Yποτροφίες για μεταπτυχιακές σπουδές σε ελληνικά πανεπιστήμια:

Το Πρόγραμμα στοχεύει στην υποστήριξη άριστων φοιτητών, οι οποίοι επιθυμούν να εμπλουτίσουν περαιτέρω τις γνώσεις τους και να εξειδικευτούν στους τομείς:
Μηχανικής και Ενέργειας, Διοίκησης και Οικονομίας, Θετικών Επιστημών.

Κάθε υποτροφία έχει μέγιστη διάρκεια τα δύο έτη και καλύπτει τα δίδακτρα του πανεπιστημίου, με σκοπό την πραγματοποίηση σπουδών πλήρους φοίτησης για την απόκτηση μεταπτυχιακού διπλώματος.

Περισσότερες πληροφορίες / αιτήσεις: εδώ.

2. Υποτροφίες για μεταπτυχιακές σπουδές σε πανεπιστήμια του Ηνωμένου Βασίλειου, των Ηνωμένων Πολιτειών Αμερικής, του Καναδά, της Γαλλίας, της Γερμανίας, της Ολλανδίας, της Ελβετίας και της Νορβηγίας:

Μηχανικής και Ενέργειας, Διοίκησης και Οικονομίας, Θετικών Επιστημών.

Περισσότερες πληροφορίες / αιτήσεις: εδώ.

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων: 31 Μαΐου 2022