Πρόσκληση Συμμετοχής Φοιτητών στη ΜΟΔΙΠ

Αγαπητή φοιτήτρια, αγαπητέ φοιτητή,

Το Πανεπιστήμιό σου δεν στοχεύει μόνο στο να αποκτήσεις γνώσεις και δεξιότητες. Αποσκοπεί στο να σε εφοδιάσει με ικανότητες που θα σε βοηθήσουν στην μετέπειτα πορεία σου και να αποτελέσει για εσένα χώρο οραματισμού, δημιουργίας και εξέλιξης. Στο Πανεπιστήμιο Κρήτης αφουγκραζόμαστε τις αγωνίες και τις ανησυχίες σας και προσπαθούμε συνεχώς να εξελισσόμαστε. Στην εξέλιξη αυτή όμως δεν μπορούμε να είμαστε μόνοι μας. Χρειαζόμαστε την δική σου παρουσία, την δική σου άποψη. Η ενεργή συμμετοχή σου στη Μονάδα Διασφάλισης Ποιότητας του Πανεπιστημίου Κρήτης θα δώσει την ευκαιρία να ακουστούν οι απόψεις των φοιτητών μας και να συμπεριληφθεί η δική τους οπτική στην διαμόρφωση διαδικασιών με κοινό στόχο και όραμα. Μέσα από την συμμετοχή σε συλλογικές διαδικασίες θα αποκτήσεις πολύτιμη γνώση και εμπειρία που θα αποτελέσουν εφόδια για το μέλλον.

Γίνε μέρος της εξέλιξης που θέλεις να δεις στο Πανεπιστήμιό σου.

Καθηγητής Γ. Κοσιώρης
Αντιπρύτανης Ακαδημαϊκών Υποθέσεων,
Δια Βίου Μάθησης, Διεθνών Σχέσεων και Εξωστρέφειας

Εδώ θα βρείτε την πρόσκληση: Πρόσκληση εκπροσώπησης φοιτητών

Συμμετοχή Φοιτητών στη ΜΟΔΙΠ

--Η θητεία των φοιτητών και υποψήφιων διδακτόρων στην ΜΟ.ΔΙ.Π. είναι ετήσια.

--Απαραίτητη προϋπόθεση είναι να μην αποφοιτήσουν πριν ολοκληρωθεί ο χρόνος θητείας τους στην ΜΟ.ΔΙ.Π.

--Η επιλογή γίνεται με κλήρωση.

• Προπτυχιακοί φοιτητές/τριες
    Φοίτηση σε μεγαλύτερο από το β᾽ εξάμηνο σπουδών
  • Μεταπτυχιακοί φοιτητές/τριες
    Φοίτηση σε μεγαλύτερο από το α’ εξάμηνο σπουδών