Εβδομάδα Διαδικτυακών Παρουσιάσεων των Προγραμμάτων Μεταπτυχιακών Σπουδών του Πολυτεχνείου Κρήτης | 12-16 Ιουλίου 2021

Banner event

Την εβδομάδα 12 έως 16 Ιουλίου 2021 και ώρα 17:00-18:00 θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά, μέσω Zoom, παρουσίαση των Προγραμμάτων Μεταπτυχιακών Σπουδών του Πολυτεχνείου Κρήτης.

Το Γραφείο Διασύνδεσης και Σταδιοδρομίας του Πολυτεχνείου Κρήτης διοργανώνει την Εβδομάδα Διαδικτυακών Παρουσιάσεων για τα Προγράμματα Μεταπτυχιακών Σπουδών στο Πολυτεχνείο Κρήτης- Virtual Info Week Masters at TUC, σε συνεργασία με τις 5 Σχολές του Ιδρύματος από τις 12 έως 16 Ιουλίου 2021 ώρα 17:00-18:00 με τηλεδιάσκεψη μέσω πλατφόρμας Zoom.

Meeting ID: 957 7440 5840 — Password: 537795

Η συμμετοχή είναι δωρεάν και δεν  είναι απαραίτητη η εγγραφή.

Η εκδήλωση απευθύνεται στους/στις υποψήφιους/ες μεταπτυχιακούς/κες φοιτητές/τριες οι οποίοι/ες θα έχουν τη δυνατότητα:

• Να ενημερωθούν για τη διάρθρωση του μεταπτυχιακού  προγράμματος κάθε Σχολής.
  • Να ενημερωθούν για τον τρόπο παρακολούθησης κάθε μεταπτυχιακού προγράμματος (φυσική παρουσία ή/και  τηλεκπαίδευση).
  • Να ενημερωθούν για τις υποτροφίες και τα τέλη φοίτησης.
  • Να ενημερωθούν για τις επαγγελματικές προοπτικές που ανοίγονται από κάθε πρόγραμμα.
  • Να ενημερωθούν για την έρευνα που παράγεται στο Πολυτεχνείο Κρήτης και τις δυνατότητες συμμετοχής τους.
  • Να υποβάλλουν τις ερωτήσεις τους κατά την διάρκεια των διαδικτυακών παρουσιάσεων κάθε Μεταπτυχιακού Προγράμματος.

Δείτε περισσότερα: εδώ.